Manufacturer Part NoGW PLLRA1.EM-N1N3-XX55-1-700
Newark Part No.21AJ6602
Product RangeOSCONIQ C 2424
Your Part Number
2,235 In Stock
Need more?
150 Delivery in 1-3 Business Days(US stock)
2085 Delivery in 2-4 Business Days(UK stock)
Order before 6pm
| Quantity | Price | Promotional price |
|---|---|---|
Price for:Each (Supplied on Cut Tape)
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerAMS OSRAM GROUP
Newark Part No.21AJ6602
Product RangeOSCONIQ C 2424
Technical Datasheet
LED ColorNeutral White
Viewing Angle120°
Luminous Flux @ Test310lm
CCT4000K
Forward Current If Max1.5A
Forward Voltage @ Test2.8V
Forward Current @ Test700mA
Power Dissipation Pd-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
Technical Specifications
Product Range
OSCONIQ C 2424
Viewing Angle
120°
CCT
4000K
Forward Voltage @ Test
2.8V
Power Dissipation Pd
LED Color
Neutral White
Luminous Flux @ Test
310lm
Forward Current If Max
1.5A
Forward Current @ Test
700mA