CL31A226KAHNNNE
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 µF, 25 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X5R
Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
ManufacturerSAMSUNG ELECTRO-MECHANICS
Manufacturer Part NoCL31A226KAHNNNE
Newark Part No.
Full Reel82AC9492
Re-Reel82AC9491
Cut Tape82AC9491
Product RangeCL Series
Your Part Number
12,816 In Stock
Need more?
Same day shipping
Order before 6pm EST standard shipping
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price: | Total |
|---|---|---|---|
Cut Tape & Re-Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
Full Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
Newark Part No.
Full Reel82AC9492
Re-Reel82AC9491
Cut Tape82AC9491
Product RangeCL Series
Technical Datasheet
Capacitance22µF
Voltage(DC)25V
Capacitor Case / Package1206 [3216 Metric]
Capacitance Tolerance± 10%
Dielectric CharacteristicX5R
Product Length3.2mm
Product Width1.6mm
Capacitor TerminalsStandard Terminal
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max85°C
Qualification-
MSL-
SVHCNo SVHC (10-Jun-2022)
Product Overview
CL31A226KAHNNNE is a MLCC (multi layer ceramic capacitor).
- 22.0uF nominal capacitance, ±10% capacitance tolerance
- 25.0VDC rated voltage
- 3.20±0.20mm length, 1.60±0.20mm width, 1.60±0.20mm thickness
Technical Specifications
Capacitance
22µF
Capacitor Case / Package
1206 [3216 Metric]
Dielectric Characteristic
X5R
Product Length
3.2mm
Capacitor Terminals
Standard Terminal
Operating Temperature Max
85°C
MSL
Voltage(DC)
25V
Capacitance Tolerance
± 10%
Product Range
CL Series
Product Width
1.6mm
Operating Temperature Min
-55°C