                                                                                                  Crystal, Surface Mount, 24 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, 7A Series
                                                                                                  Manufacturer Part No7A-24.000MAAJ-T
                                                                                                  Product Range7A Series
                                                                                                  Product Range7A Series
                                                                                                  Product Range7A Series
                                                                                                  Load Capacitance18pF
                                                                                                  Crystal Case / PackageSMD, 5mm x 3.2mm
                                                                                                  The 7A-24.000MAAJ-T is a 5 x 3.2mm 2 pads SMD Glass Crystal with tight tolerance and stability. Frequency range of 8 to 80MHz, load capacitance of 18pF and frequency tolerance at ±30ppm. Designed for automatic mounting and reflow soldering.
                                                                                                  • Ageing ±3ppm per year (maximum)
                                                                                                  • 50Ω ESR
                                                                                                  7A Series
                                                                                                  30ppm
                                                                                                  SMD, 5mm x 3.2mm
                                                                                                  30ppm
                                                                                                  18pF