                                                                                                  Zener Single Diode, 39 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pins, 150 °C, Surface Mount
                                                                                                  Zener Voltage Nom39V
                                                                                                  Power Dissipation250mW
                                                                                                  No. of Pins3Pins
                                                                                                  39V
                                                                                                  250mW
                                                                                                  3Pins