Réf. Fabricant35PX220MEFC8X11.5
Code Commande39T8911
Gamme de produitPX Series
Fiche technique
Capacitance220µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsPC Pin
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing3.5mm
Product Diameter8mm
Product Length-
Product Width-
Product Height11.5mm
Product RangePX Series
ESR-
Ripple Current300mA
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
Aperçu du produit
- 400mA RMS at 120Hz/105°C Rated ripple current
Spécifications techniques
Capacitance
220µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 105°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
8mm
Product Width
Product Range
PX Series
Ripple Current
300mA
Operating Temperature Max
105°C
SVHC
No SVHC (17-Jan-2023)
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
PC Pin
Polarity
Polar
Lead Spacing
3.5mm
Product Length
Product Height
11.5mm
ESR
Operating Temperature Min
-55°C