CL05A106MP5NUNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 µF, 10 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, X5R
L'image a des fins d'illustration uniquement. Veuillez lire la description du produit.
FabricantSAMSUNG ELECTRO-MECHANICS
Réf. FabricantCL05A106MP5NUNC
Code Commande
Bobine complète82AC9190
Mise en bobine82AC9189
Bandes découpées82AC9189
Gamme de produitCL Series
Votre numéro de pièce
67 910 En Stock
Réf. FabricantCL05A106MP5NUNC
Code Commande
Bobine complète82AC9190
Mise en bobine82AC9189
Bandes découpées82AC9189
Gamme de produitCL Series
Fiche technique
Capacitance10µF
Voltage(DC)10V
Capacitor Case / Package0402 [1005 Metric]
Capacitance Tolerance± 20%
Dielectric CharacteristicX5R
Product RangeCL Series
Product Length1.02mm
Product Width0.5mm
Capacitor TerminalsWraparound
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max85°C
Aperçu du produit
- Capacitance value of 10uF
- Capacitance tolerance of ±20%
- 0402 (1005 metric) case size
- Capacitor with excellent DC bias characteristics
- X5R dielectric
- 10VDC voltage rating
Spécifications techniques
Capacitance
10µF
Product Length
1.02mm
Operating Temperature Max
85°C
MSL
Voltage(DC)
10V
Capacitance Tolerance
± 20%
Product Width
0.5mm
Operating Temperature Min
-55°C