Manufacturer Part NoAI-4328-P-C28-2-R
Newark Part No.96K6333
Technical Datasheet
Transducer FunctionBuzzer
Supply Voltage Min4V
Supply Voltage Max28V
TonesContinuous
Sound Pressure Level (SPL)97dB
Current Rating8mA
Resonant Frequency2.8kHz
Transducer Mounting-
Product Range-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
Product Overview
- 12V Rated voltage
Technical Specifications
Transducer Function
Buzzer
Supply Voltage Max
28V
Sound Pressure Level (SPL)
97dB
Resonant Frequency
2.8kHz
Product Range
Supply Voltage Min
4V
Tones
Continuous
Current Rating
8mA