                                                                                                FUSE, CARTRIDGE, TIME DELAY, 2.5A, 250V ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                Fuse Current2.5A
                                                                                                Fuse Size Metric5mm x 20mm
                                                                                                Fuse Size Imperial0.2" x 0.79"
                                                                                                250V
                                                                                                0.2" x 0.79"
                                                                                                100A
                                                                                                2.5A
                                                                                                5mm x 20mm