Réf. Fabricant25PX10000MEFC18X35.5
Code Commande39T8681
Gamme de produitPX Series
Fiche technique
Capacitance10000µF
Voltage(DC)25V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing7.5mm
Product Diameter18mm
Product Length-
Product Width-
Product Height35.5mm
Product RangePX Series
ESR-
Ripple Current2.05A
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (17-Jan-2023)
Aperçu du produit
- 2050mA RMS at 120Hz/105°C Rated ripple current
Spécifications techniques
Capacitance
10000µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 105°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
18mm
Product Width
Product Range
PX Series
Ripple Current
2.05A
Operating Temperature Max
105°C
SVHC
No SVHC (17-Jan-2023)
Voltage(DC)
25V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
7.5mm
Product Length
Product Height
35.5mm
ESR
Operating Temperature Min
-55°C