CL05A105KP5NNNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 µF, 10 V, 0402 [1005 Metric], ± 10%, X5R
L'image a des fins d'illustration uniquement. Veuillez lire la description du produit.
FabricantSAMSUNG ELECTRO-MECHANICS
Réf. FabricantCL05A105KP5NNNC
Code Commande
Bobine complète82AC9184
Mise en bobine82AC9183
Bandes découpées82AC9183
Gamme de produitCL Series
Votre numéro de pièce
108 697 En Stock
Réf. FabricantCL05A105KP5NNNC
Code Commande
Bobine complète82AC9184
Mise en bobine82AC9183
Bandes découpées82AC9183
Gamme de produitCL Series
Fiche technique
Capacitance1µF
Voltage(DC)10V
Capacitor Case / Package0402 [1005 Metric]
Capacitance Tolerance± 10%
Dielectric CharacteristicX5R
Product RangeCL Series
Product Length1.02mm
Product Width0.5mm
Capacitor TerminalsWraparound
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max85°C
Aperçu du produit
CL05A105KP5NNNC is a multi-layer ceramic capacitor.
- 1µF capacitance, ±10% capacitance tolerance
- 10V rated voltage, Ni inner electrode, Cu termination
- Temperature characteristics is X5R (-55°C to 85°C)
- 0.50±0.05mm thickness, 1.00±0.05mm length, 0.50±0.05mm width
- Operating temperature range from -55°C to 85°C
- 0402 (1005 metric) size code
Spécifications techniques
Capacitance
1µF
Product Length
1.02mm
Operating Temperature Max
85°C
MSL
Voltage(DC)
10V
Capacitance Tolerance
± 10%
Product Width
0.5mm
Operating Temperature Min
-55°C