CL21B105KBFNNNE
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 µF, 50 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, X7R
L'image a des fins d'illustration uniquement. Veuillez lire la description du produit.
FabricantSAMSUNG ELECTRO-MECHANICS
Réf. FabricantCL21B105KBFNNNE
Code Commande
Bobine complète82AC9436
Mise en bobine82AC9435
Bandes découpées82AC9435
Gamme de produitCL Series
Votre numéro de pièce
55 349 En Stock
Bandes découpées & Mise en bobine
| Quantité | Prix |
|---|---|
Bobine complète
| Quantité | Prix |
|---|---|
Réf. FabricantCL21B105KBFNNNE
Code Commande
Bobine complète82AC9436
Mise en bobine82AC9435
Bandes découpées82AC9435
Gamme de produitCL Series
Fiche technique
Capacitance1µF
Voltage(DC)50V
Capacitor Case / Package0805 [2012 Metric]
Capacitance Tolerance± 10%
Dielectric CharacteristicX7R
Product RangeCL Series
Product Length2.01mm
Product Width1.25mm
Capacitor TerminalsWraparound
Qualification-
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
MSL-
SVHCNo SVHC (10-Jun-2022)
Aperçu du produit
- Capacitance value of 1uF
- Capacitance tolerance of ±10%
- 0805 (2012 metric) case size
- Capacitor with excellent DC bias characteristics
- X7R dielectric
- 50VDC voltage rating
Spécifications techniques
Capacitance
1µF
Product Length
2.01mm
Operating Temperature Min
-55°C
MSL
Voltage(DC)
50V
Capacitance Tolerance
± 10%
Product Width
1.25mm
Qualification
Operating Temperature Max
125°C