Réf. Fabricant25PX47MEFC5X11
Code Commande39T8685
Gamme de produitPX Series
Fiche technique
Capacitance47µF
Voltage(DC)25V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsPC Pin
Lifetime @ Temperature2000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing2mm
Product Diameter5mm
Product Length-
Product Width-
Product Height11mm
Product RangePX Series
ESR-
Ripple Current84mA
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max105°C
Aperçu du produit
- 84mA RMS at 120Hz/105°C Rated ripple current
Spécifications techniques
Capacitance
47µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
2000 hours @ 105°C
Product Diameter
5mm
Ripple Current
84mA
Operating Temperature Max
105°C
Voltage(DC)
25V
Capacitor Terminals
PC Pin
Lead Spacing
2mm
Product Length
Product Height
11mm
ESR
Operating Temperature Min
-55°C